×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true
مصاحبه با رئیس محترم هیات مدیره کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت ایران (قسمت دوم)

دو روز گذشته (۱۳۹۹/۵/۴) بخش اول مصاحبه رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان ایران ، مهندس حسین کاشفی از نظر مخاطبان گذشت . ضمن تشکر از استقبال مخاطبان فرهیخته بخش دوم این گفتگو خبری را منتشر می کنیم .

خلاصه فعالیت هیأت مدیره به شرح زیر جهت اطلاع اعضاء محترم فهرست وارارائه می گردد :

 1. تشکیل کمیته های تخصصی تحت عناوین :

      – کمیته آموزش ، پژوهش،تجهیز و توسعه منابع انسانی

     – کمیته  توانمند سازی و مددکاری اجتماعی

  – کمیته بهداشت و درمان

   – کمیته حقوقی

 – کمیته ورزش و سلامت و گردشگری سلامت محور   – کمیته نظام پیشنهاد ها

– کمیته ارتباطات و رسانه

– کمیته اقتصادی به منظور صیانت از دارائیهای بازنشستگان

– کمیته بانوان

۲- تشکیل اتاق فکر مرکب از مدیران ارشد و همچنین شورای مشاورین مرکب ازکارشناسان ارشد در سطح صنعت نفت.

  3- یشنهاد تشکیل مجمع عالی کانون‌ها و تصویب آن در اجلاس سراسری کانونها در بندر عباس به تاریخ  بهمن ماه ۱۳۹۷ .

   4- پیشنهاد تشکیل هیات اجرایی در مجمع عالی کانون ها و  برگزاری انتخابات آن در ششم اسفندماه سال  ۱۳۹۷ در باشگاه شماره ۲ صنعت نفت و مشخص شدن اعضای هیات اجرایی.

     ۵- ارسال نامه به وزیر محترم نفت پیرامون ماده یازده (۱۱) اساسنامه صندوقهای بازنشستگی، پس انداز   و رفاه کارکنان صنعت نفت از طریق هیات اجرایی جهت اصلاح در چینش اعضای هیات رئیسه و درج عنوان ۳ نفر بازنشسته.تصویب نمودار ساختار سازمانی کانون حول محور های ، فرهنگی ، رفاهی ،گردشگری ،آموزش و تجهیز  نیروی انسانی، بهداشت، درمان و مددکاری اجتماعی ، اداری و پشتیبانی ، مالی، روابط عمومی،فناوری اطلاعات و دبیرخانه هیأت مدیره .

۶- مصوب کردن برنامه ها و سیاستهای اجرایی اعمال شده راهبردی و کاربردی توسط کمپین ۹۷ در هیأت مدیره.

۷-   تصویب شرح وظایف کمیته ها با نگاه سیاست‌گذاری و نظارت و عدم دخالت در اجرا.

۸-     تصویب اساسنامه جدید کانون در مجمع عمومی آذر ماه سال  ۱۳۹۸ .

فعالیت های فرهنگی ،رفاهی،اجتماعی ، گردشگری و ورزش

 1. برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر محمد مصدق و دید و بازدید نوروزی.
 2. برنامه ریزی برای تهیه و درج گزارش مالی سال ۱۳۹۸  در سایت و کانال کانون جهت اطلاع اعضای محترم از گردش مالی و تراز نامه مربوطه .
 3. تصویب طرح‌های بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان در هیأت مدیره و ارسال آن به دبیر دوره ای کانون‌ها جهت تنظیم صورتجلسات هیات اجرایی مجمع عالی کانونها بمنظور ارائه پیشنهادها به  مسئولین مربوطه.
 4. تصویب نشست با مجموعه مدیران و بازنشستگان شرکتها اصلی در ساختمان اصلی هر شرکت و تجدید دیدار همکاران با یکدیگر و  آشنایی بیشترآنان با کانون و اهداف آن .
 5. بسط و گسترش رشته های ورزشی مورد نیاز بازنشستگان و برون رفت از انحصار ورزش خاص.
 6. نصب تلفن پیام گیر جهت ارتباط بهینه بازنشستگان با کانون و دریافت پیشنهاد های راهبردی آنان .
 7.     تلاش برای برقراری ارتباط موثر با نشریات مشعل و زندگی نو.
 8. برگزاری ۵ جشن در باشگاه شماره ۱  صنعت نفت و هتل  انقلاب و حضور تعداد ۳۰۰۰ نفر از اعضایی که  تاکنون در هیچ جشنی شرکت نکرده بودند که مورد توجه و تشکر بسیار زیادی از اعضای محترم قرار گرفت.
 9. برگزاری مراسم سال نو میلادی با مسیحیان عضو کانون به منظور تالیف قلوب در بهمن ماه ۱۳۹۸
 10. پیگیری تامین مکان مفرح با امکانات رفاهی برای بازنشستگان کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت ایران توسط صندوقهای بازنشستگی.
 11. موضوع افزایش وام ها و تسهیلات ، مبالغ کمک معشیت و کمکهای مالی و بهداشتی تحت عنوان تهیه ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در جلسه با مسئولین صندوقها مطرح و مورد موافقت قرار گرفته و نامه آن نیز ارسال و مراتب در حال پیگیری است .
 12. ارسال گزارش کارشناسی پیرامون ورزش بازنشستگان و از انحصار بیرون آمدن آن از شنا و گسترش فعالیت ورزشی با توجه به سن و  وضعیت جسمانی بازنشستگان و تاکید بر واریز مبلغی به‌عنوان خرید البسه ورزشی و توصیه موکد بر گسترش ورزش های همگانی

اقدامات مربوطه به بهداشت و درمان

 1. تشکیل کارگروه‌های مشترک  با واحد های مختلف صندوق ها جهت بررسی بیشتر طرح هایی که برای بهبود زندگی بازنشستگان پیرامون بهداشت و درمان و مددکاری اجتماعی ، روابط عمومی، فناوری اطلاعات ، مالی ، اداری و پشتیبانی ، آموزش ، تجهیز و توسعه منابع انسانی و بررسی اقتصادی موثر است در دستور کار قراردارد تا بتواند  ارائه خدمات بهینه با خرد جمعی مورد واکاوی قرار گیرد.
 2.  بررسی موضوع سازمان بهداشت ودرمان و  واگذاری آن  به سازمان‌های پیمانکار توسط کمیته های  تخصصی و افراد کارشناس مورد واکاوی  قرار گرفت و جمع بندی و  انعکاس نظرات کارشناسی به وزیر محترم  نفت و نهایتاً منتفی شدن موضوع.
 3.  بررسی چگونگی کمک به افرادی که دارای هزینه های درمانی بالا هستند توسط کارگروه مشترک کمیته های بهداشت و درمان و توانمند سازی و مددکاری اجتماعی با مسئولین ذیربط صندوقهای بازنشستگی صنعت نفت.
 4. موضوع خدمات دندانپزشکی و پیدا کردن راه حل هایی برای هزینه های مضاعف آن و کم کردن فاصله تعرفه و مبالغ پرداختی مورد توجه ویژه کمیته بهداشت و درمان قرار گرفت و مقرر شد تا طرح های پیشنهادی به هیات مدیره ارائه گردد.
 5. موضوع نامه مورخ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ معاون وزیر توسعه منابع انسانی و مدیریت مبنی بر واگذاری خدمات بهداشتی و درمان به صندوقها مورد  بررسی دقیق و کارشناسی قرار گرفت و پس از جمع بندی و استفاده از نظرات متخصصین مربوطه مراتب به ریاست محترم هیات رئیسه صندوقها منعکس گردید.
 6. پیشنهاد بازنگری در کمک هزینه های درمان و تعرفه های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی در جلسه مشترک با مسئولین صندوقها مطرح و مقرر گردید مواردی که در اختیار صندوقها می باشد مورد بازنگری قرار گیرد.
 7. موضوعات صندوق تامین آتیه، طرح صندوق پس انداز بازنشستگان صنعت نفت، استفاده فرزندان ذکور تحت تکفل  بالای ۲۲ سال بازنشستگان از امکانات بهداشت و درمان با عنایت به مقررات موجود ، تسری  فوق العاده  تخصصی شغل به افرادی که قبل از ۱۳۹۲/۱/۱ بازنشسته گردیده اند و …… در دستور کار کارگروه مقررات قرار دارد و بزودی طرح لازم همراه با الزامات مقرراتی و قانونی و  اجرایی نمودن آن به مقامات ذیربط ارائه خواهد شد.

اقدامات مربوط به توانمند سازی و مددکاری اجتماعی

 1. تلاش برای ایجاد بانک اطلاعاتی توسط واحد مددکاری اجتماعی از بازنشستگانی که ناتوان و تنها هستند و بازدید از آنان توسط هیات مدیره.
 2. تصویب برنامه پیشنهادی واحد توانمندسازی و مددکاری اجتماعی برای  سال ۱۳۹۹.
 3. برنامه ریزی برای عیادت از افراد بیمار ، تنها و کسانیکه دارای فرزند معلول می باشند پس از شناسایی و ایجاد راهکار های مساعدت به آنان  و ارائه  گزارش مربوطه به  هیات مدیره .
 4. موضوع تسهیم مستمری برای همسر بازمانده که در حال حاضر ۸۰ % پرداخت می گردد  پس از بررسی کارشناسی در کارگروه‌ مقررات ، جهت همسان سازی آن مانند همسر شهیدان به صندوقها منعکس گردید.
 5. موضوعات صندوق تامین آتیه طرح صندوق پس انداز بازنشستگان صنعت نفت استفاده فرزندان ذکور تحت تکفل  بالای ۲۲ سال بازنشستگان از امکانات بهداشت و درمان با عنایت به مقررات موجود ، تسری  فوق العاده  تخصصی شغل به افرادی که قبل از ۱۳۹۲/۱/۱ بازنشسته گردیده اند و …… در دستور کار کارگروه مقررات قرار دارد و بزودی طرح لازم همراه با الزامات مقرراتی و قانونی و  اجرایی نمودن آن به مقامات ذیربط ارائه خواهد شد.

فعالیت های حقوقی و مقرراتی

 1. بررسی  اساسنامه  مصوب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران در کمیته امور حقوقی و ارائه پیشنهاد لازم جهت رفع نگرانی بازنشستگان محترم و ارائه آن به هیات مدیره و ارسال موارد به وزیر محترم نفت و رئیس محترم هیات رئیسه  برای بذل توجه به پیشنهاد ها .
 2.  بررسی و آماده کردن لایحه به دیوان عدالت اداری توسط کمیته امور حقوقی به دنبال طرح شکایت احدی از کارکنان نفت به نام جلیل سالاری شهر بابکی با عنوان ابطال اساسنامه صندوقها مشارکت همه ذینفعان و ارسال آن به دیوان عدالت اداری با امضای اعضای هیات اجرایی مجمع عالی کانون ها.
 3.  بررسی و واکاوی موضوع لحاظ نشدن فوق العاده تخصصی شغل در محاسبه مستمری افرادی که قبل از ۱۳۹۲/۱/۱ بازنشسته گردیده اند که  به دلیل  بار مالی زیاد نیاز به مذاکره  با مدیران عامل شرکتهای اصلی و وزیر محترم نفت دارد و مقرر گردید این  مهم با تشکیل کارگروه تخصصی مقرراتی و  با هماهنگی و همکاری صندوقها ، اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات  اداری و استخدامی کارکنان و شرکت های اصلی مورد پیگیری و ساماندهی قرار گیرد.
 4.  ارسال نامه به رئیس محترم هیات رئیسه صندوقها به منظور ایجاد هماهنگی مسئولین صندوقها با هیات اجرائی مجمع عالی کانونها قبل از هرگونه اتخاذ تصمیم نسبت به موضوعات مربوط به بازنشستگان
 5. پیشنهاد ایجاد سمت سازمانی رابط کانونها در نمودار سازمانی صندوق های یازنشستگی به منظور ایجاد وحدت رویه اقدامات در کانونهای کارمندان بازنشسته صنعت نفت سراسر کشور و ارسال نامه مربوطه به رئیس محترم هیات رئیسه صندوقها.
 6. موضوع تسری میانگین اضافات شایستگی شاغلین به بازنشستگان و انعکاس آن به وزیر محترم نفت در فروردین ۱۳۹۹ مطرح و نامه مربوطه نیز به ریاست محترم هیأت رئیسه ارسال گردیده که نسبت به پیش‌بینی بودجه آن اقدام گردد.
 7. موضوع عضویت کارمندان قرار دادی مدت معین و مدت موقت در صندوق‌های بازنشستگی پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت با توجه به فرصتها و تهدیدها در کارگروه مقررات مورد بررسی دقیق کارشناسی  قرار دارد تا  نظرات نهایی آن  به صندوق های بازنشستگی منعکس گردد.

اقدامات مربوط به اقتصادی و مالی

 1. برنامه ریزی برای تهیه و درج گزارش مالی سال ۱۳۹۸  در سایت و کانال کانون جهت اطلاع اعضای محترم از گردش مالی و تراز نامه مربوطه .
 2. ارائه مدل اجرایی مفهوم بهره وری به عنوان ابزار کار آمد در تعاملات کانون با صندوقهای بازنشستگی ، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ارجاعی از طرف شورای مشاورین و ارسال آن به کمیته تخصصی اقتصادی جهت بررسی موضوع .
 3. مکاتبه با صندوقها پیرامون واگذاری سهام شرکتهای زیرمجموعه صندوقها که در سامانه  بورس و اوراق بهادار فعال  هستند به صورت سهام ترجیهی  به بازنشستگان که مورد استقبال مسئولین قرار گرفته و هم اکنون در دستور کار قرار دارد.
 4. موضوع تسری میانگین اضافات شایستگی شاغلین به بازنشستگان و انعکاس آن به وزیر محترم نفت در فروردین ۱۳۹۹و دستور به ریاست محترم هیأت رئیسه که نسبت به پیش‌بینی بودجه اقدام گردد.
 5. پیشنهاد اعطای انواع وام به بازنشستگان / بازماندگان بر اساس ماده ۱۷ اساسنامه صندوقها علاوه برای استفاده از وام ها و تسهیلات بانکهای عامل.

فعالیت های آموزشی

 1. اولویت اجرای برنامه های آموزشی برای بازنشستگان از منظر طبیعت امر آموزش،  نیازهای آموزشی، سلامت جسم بازنشسـتگان مانند سن، نوع تغذیه ، ورزشهای مناسب برای سنین بازنشستگی .
 2.  برنامه ریزی برای آموزش بازنشستگان و فرزندان با عمومیت کامپیوتر و زبان انگلیسی
 3.   تصویب تقویم آموزشی ، ورزشی و گردشگری سال ۱۳۹۹ در هیات مدیره کانون.
 4.    پیشنهاد تامین بودجه آموزشی جهت بازنشستگان ، فرزندان و خانواده آنان و همچنین بودجه های مستند سازی از تجربیات بازنشستگان و مدیریت دانش از طریق صندوقهای بازنشستگی.

فعالیت های اداری و پشتیبانی

 1.  دعوت به همکاری از بازنشستگان محترم  و صاحب نظر از طریق اطلاعیه پس از تصویب اتاق فکر برای یاری و همراهی کمیته های نه گانه تخصصی و کارگروه قوانین و مقررات .
 2. راه اندازی سایت www.kbsni.com جهت اطلاع رسانی به  بازنشستگان محترم و فعال کردن کانال شبکه مجازی کانون برای اطلاع رسانی به اعضای محترم کانون .
 3. تلاش برای اخذ اطلاعات از فرزندان  بازنشستگان برای آماده کردن آنان  جهت پذیرش مسئولیت در شرکتهای  زیرمجموعه صندوقها با تخصصهای مربوطه بر اساس مصوبه هیات مدیره.
 4. تصویب  و تاکید بر تکمیل فرایند  برنامه‌های مکانیزه کانون.
 5. تصویب آیین نامه کمیسیون ارزشیابی اسناد و مدارک جهت حفظ و ثبت و نگهداری اوراق و اسناد مهم و تاریخی و امحاء  اوراق زائد.
 6.  تهیه منشور اخلاقی کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت ایران و درج آن در محل کانون و سایت کانال و گروه گفتگوی بازنشستگان  صنعت نفت  به دلیل اهمیت موضوع .
 7. تامین نیاز های آموزشی، برگزاری جلسات کمیته تخصصی،جلسات مشترک کانون با صندوقها بازنشستگی،پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت.

 ممنون از شما جناب آقای کاشفی برای انجام این مصاحبه تا بتوانیم برای  تنویر اعضاء و سایر بازنشستگان محترم فعالیت های کانون را بازگو و منعکس نمائیم. با دوستان که صحبت میکردم همگی اذعان داشتند که همه فعالیت ها بنیانی و ریشه ای است و شاید تاکنون در هیچ دوره ای این گونه فعالیت ها صورت نگرفته باشد و این مصاحبه بارقه امیدی در دل همه بازنشستگان ایجاد خواهد کرد که هیات مدیره محترم کانون به همراه کادر اجرایی مربوطه توانسته است مظلومانه اقدامات اساسی و بنیادی را به دور از هیاهو سالاری انجام دهد و بر اصول حرفه ای خود نیز پایبند باشد.

   ممنون از وقتی که با خوشرویی در اختیار ما قرار دادید.

                                                                                    محیا ملکی

                                                                   روابط عمومی کانون صنفی کارمندان

                                                                         بازنشسته صنعت نفت ایران

تصاویر:

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

true