×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true
آینده بازنشستگان را با مشکلات خطرناک روبرو نسازیم/آقای وزیر! تا دیر نشده دستور اصلاح اساسنامه را صادر فرمایید

به گزارش روابط عمومی کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت ایران؛ دراین نامه که به امضای نمایندگان منتخب کانون های کارمندان بازنشسته سراسر کشور رسیده، خطاب به بیژن زنگنه  به عنوان رئیس هیئت امنای صندوق  بازنشستگی کارکنان صنعت نفت آمده است:
همانگونه که مستحضرید کانونهای بازنشستگان صنعت نفت عزیزانی را نمایندگی می نمایند که سهامداران اصلی صندوق بازنشستگی می باشند. اینک و با توجه به اقدامات اخیر هیئت محترم امنای صندوق جهت تغییر مواد ۱۱ و ۱۵ اساسنامه صندوق که تأثیر قابل توجهی در شرایط اداره آن صندوق و نهایتاً در سرنوشت ذی نفعان بازنشسته دارد و نیز در جهت انجام وظایف صنفی و البته با هدف تعامل سازنده جهت بهبود هر چه بهتر امور مربوط به بازنشستگان نکاتی را یادآور می نماید:
اینک که همه کانونهای کشور در یک مجمع عالی هماهنگی گرد آمده اند سرمایه عظیمی از دانش و تجربه و صد البته انگیزه فراوان در جهت هر چه بهتر اداره شدن صندوق را در اختیار دارند آماده اند تا در فرآیند اتخاذ تصمیمات مهم و مرتبط با این بخش مشارکت سازنده ای را داشته باشند، امری که علاوه بر هم افزایی امکانات تجربی، فکری و انگیزشی انتظاری طبیعی از سوی یک تشکیلات صنفی بوده و می تواند کمکی بزرگ برای اتخاذ تصمیمات بهتر و همه جانبه گرایانه تر باشد.

در بخش دیگری از این نامه به اشکالات و آسیب های مواد تغییر یافته(۱۱وتبصره ذیل ماده۱۵) اساسنامه صندوق ها اشاره و گفته شده : در اساسنامه اصلی نحوه شکل گیری هیئت رئیسه صندوق به گونه ای است که لااقل ۳ نفر از بازنشستگان صنعت نفت در هیئت رئیسه بصورت ۲ عضو اصلی و یک عضو علی البدل عضویت دارند. پیشنهاد مطرح شده در هیئت امنا که پیشنهادی منطقی است این بوده است که انتخاب آنان از بین افرادی باشد که کانونهای بازنشستگی معرفی مینمایند، در حالی که در مصوبه شماره ثبت ۳۵۷۲۰ تاریخ ۱۵/۲/۹۸ نه تنها این اصل رعایت نگردیده بلکه عضویت افرادی از خارج از صنعت نیز ممکن گردیده است. افرادی که نه آشنایی، نه منافع، نه انگیزه لازم و نه اساساً هیچگونه  چسبندگی به صندوق و منافع بازنشستگان ندارند. ضمن آنکه این بخش با قسمت پایانی همین ماده، جائیکه در مورد شرایط عضویت اعضا لزوم سوابق ۱۵ ساله در صنعت نفت را مطرح می نماید در تناقض می باشد. .(کما اینکه در اساسنامه اصلی سوابق حداقل ۲۰ سال است.)

امضا کنندگان این نامه  درباره تبصره ذیل ماده ۱۵می افزایند:اضافه شدن تبصره ای با مضمون تصویب ذیل ماده ۱۵ اساسنامه که طی آن اختیار اجرایی نمودن تصمیمات از هیئت رئیسه سلب و صرفاً در اختیار وزیر محترم قرار گرفته است به نحوی اقدام گردد که قائم به شخص نباشد و ضرورت آن جای سؤال ایجاد می نماید که با چه هدفی این اقدام صورت گرفته است چرا که هیئت رئیسه های صندوق همواره با سیاستهای راهبردی وزارت نفت هماهنگ بوده و سعی می نمایند این راهبردها را اجرایی نمایند. لذا اقدام فوق جای این نگرانی را باقی می گذارد که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی که کل صنعت نفت با مسائل عدیده روبروست، امکانات و منابع صندوق تحت فشارهای گوناگون در جهت حل اینگونه مسائل مورد بهره برداری قرار گرفته و در حقیقت آینده بازنشستگان را با مشکلات ناشناخته و احتمالاً خطرناک روبرو خواهد نمود.

این نامه در پایان از وزیر می خواهد: تا دستور فرمایند هیئت امنای محترم با هماهنگی نمایندگان آگاه کانونهای بازنشستگان صنعت نفت نسبت به اصلاح هر دو مورد اقدام نمایند. بدیهی است آماده همه گونه همکاری و همراهی در جهت این امر خطیر و دیگر تصمیمات مهم در مورد صندوقهای بازنشستگی صنعت نفت می باشیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

true